گفتگوی دبیر کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی با رادیو ایران

1400/10/25
70 مشاهده


دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی گفت: کف مبلغ پرداخت ساتنا از ۱۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان رسیده و سقف مبلغ پایا نیز به ازای هر دستور پرداخت از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

طبق دستورالعمل جدید بانک مرکزی، حداقل و حداکثر انتقال وجه در سامانه‌های ساتنا و پایا از امروز (۲۵ دی ماه) افزایش یافت.

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «محمدرضا جمشیدی» دبیرکل کانون بانک‌ها و موسسات اعتباری خصوصی در برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران به جزئیات این خبر پرداخت و گفت: بانک مرکزی دستور العمل افزایش حداقل و حداکثر انتقال وجه در سامانه‌های ساتنا و پایا را با نامه عمومی به مسئولان فناوری بانک ها اعلام کرده است.

وی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از مدیر عامل های بانک و مردم با تاخیر از این موضوع باخبر شدند، گفت:کف مبلغ پرداخت ساتنا از ۱۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان رسیده و سقف مبلغ پایا نیز به ازای هر دستور پرداخت از ۵۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

دبیر کل بانک ها و موسسات خصوصی در پاسخ به این پرسش در سامانه سانتا امکان انتقال مبالغ بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان نیز وجود دارد یا خیر؟ گفت: مبالغ پرداختی ۲۰۰ میلیون تومان به بالا، با ارسال مدرک معاملاتی امکانپذیر است، این مدرک معاملاتی فقط از طریق بانک ها انجام می شود.